A.O.K.I. - Α.Ο. ΠΡΟΝΝΟΙ
ΔΑΚ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ  kefaloniasports.blogspot.com

Μια νίκη που φερνή τον ΝΕΟΛ στην πρώτη θέση της Α2ΕΣΚΑΗ

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλό ,με της ομάδες να είναι άστοχες και το σκορ να κυμαίνετε χαμηλά. Να έχουν λάθος επιλογές σε άμυνα και επίθεση. Το μόνο αξιοσημείωτο του πρώτου ημιχρόνου ήταν η διακοπή του αγώνα από τους διαιτητές Μπούσια και Υψηλάντη για 20 λεπτά μέχρι να απομακρυνθούν από την αστυνομία ορισμένη ταραξίες. Το δεύτερο μέρος ήταν καλύτερο με τον ΝΕΟΛ να έχει τον πρώτο λόγο και ιδικά στο τρίτο δεκάλεπτο. Το τέλος του αγώνα βρήκε νικήτρια την ομάδα του Λειξουριου με 52-46
 Τα Δεκάλεπτα :14-13 25-22.  39-30. 52-46

Ν.Ε.Ο.Λ.: ( Μάρκος Τζουγανάτος), Αραβαντινός Λ. (2), Λουκέρης (3), Κουνάδης (4), Γκιόκας  (13), Συνοδινός (11), Παναγιώτου (5), Μουρελάτος, Βολτέρας (1), Αραβαντινός Θ., Πρεντάνος (3), Αντωνάτος (10).
Α.Σ ΙΤΕΩΝ: (Δημήτρης Μπαρμπουνής),  Γασπαρινάτος (4), Μπελλάς, Στρούζας (6), Μαρκόπουλος (2), Σαββόπουλος (2), Καρπής, Βαλεόντης (10), Δημητρακόπουλος, Γραμματικόπουλος (14), Μαργελλάς (8

Διαιτητές : Μπούσια και Υψηλάντη

ΕΥΓΕΡΟΣ ΟΠΩΣ ΛΕΜΕ (ΜΠΑΡΤΣΑ)

Σε ένα παιχνίδι που δεν χωραει  κριτική η Ευγερος φιλοδώρησε με 8 τέρματα την Ερυσσο. Στο πρώτο μέρος  και μέσα σε δεκαπέντε λεπτά η Ευγερο σημείωσε 3 τέρματα με σκόρερ τους Μαγουλά(δυο)και Αντωνάτο(ενα)με το ημίχρονο να λήγει με (3-0). Το δεύτερο μέρος άρχισε και τελείωσε όπως το πρώτο με τον Αντωνατο να σκοράρει αλλά( τρία)τέρματα και από( ένα)  οι Καλογηράτος και Μουτσάι
ΕΥΓΕΡΟΣ: (Άγκρον Ρέτζι), Λ. Καλαφάτης, Θ. Καλαφάτης, Κόλλιας, Τανουσάι, Βεκερίδης, Κωνσταντάκης, Μουτσάι, Δρόσος, Μαγουλάς, Μαρκαντωνάτος, Μαγουλάς,
Α.Ο. ΕΡΥΣΣΟΥ: (Γεράσιμος Βρυώνης), Φλαμιάτος, Μπέλος, Ζαμπέλης, Ταβάνι, Αντύπας, Ζαμπέλης, Αρώνης, Καββαδίας, Χρυσάφης, Σκιαδαρέσης Μέτα
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ :
ΚΟΜΗΤΟΠΟΥΛΟΣ-  ΓΑΒΡΑΣ –ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΔΙΛΙΝΑΤΑ - ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ 3-3 ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΓΕΡΑ ΝΕΥΡΑ

Το ωραιότερο παιχνίδι τη φετινή περίοδο μέχρι τώρα, έγινε σημερα  Σάββατο στο ΕΑΚ/ΕΠΣΚΙ ανάμεσα στα Διλινάτα και Εικοσιμια , για το πρωτάθλημα της Α κατηγορία . το τελικό 3-3 αφήνει και τις δυο ομάδες απολύτως ικανοποιημένες καθώς και τους φιλάθλους που παρακολούθησαν τον αγώνα διότι και οι δυο ομάδες παίξανε πραγματικά πολύ καλό ποδόσφαιρο .
Η ομάδα των Διλανατων μπήκε στο παιχνίδι πολύ δυνατά και μόλις στο 5 λεπτό του αγώνα άνοιξε το σκορ με τον Τζωρτζατο Χ μετά από εκτέλεση κόρνερ. Με  το γρήγορο αυτό γκολ οι φιλοξενούμενη προσπάθησαν να πάρουν πρωτοβουλίες αλλά τα Διλινατα να έχουν τον κύριο λόγω . η ισοφάριση  ηρθε για την Εικοσιμια στο 25 λεπτό του αγώνα με τον Γερασιματο υστέρα από αδράνεια της άμυνας τον γηπεδούχων και κακή εκτίμηση του τερματοφύλακα τους . Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και οι δυο ομάδες έχασαν ευκαιρίες για να προηγηθούν. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 1-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο
το ίδιο σκηνικό παίχτηκε για την ομάδα των Διλινατων να προηγούνται στο σκορ στο 47’ με τον Χαραλαμπογλου . Η Εικοσιμια δεν το έβαλε κάτω και στο 51 ισοφάρισε το παιχνίδι με τον Γερασιματο Α .και προηγήθηκε στο 54 υστέρα από αδράνεια τον Διλανατων με τον Στεφανατο . Οι φιλοξενούμενη προσπάθησαν να κρατήσουν την κυκλοφορία της μπάλας αλλά τα Διλανατα δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και να φέρνουν στα ίσια το παιχνίδι με τον Τζωρτζατο Δ στο 62 , οπού ήταν και το τελικό Σκορ .